PayPal - návod k registraci a založení účtu

15.09.2009

Nejznámější platební systém PayPal, který vlastní bankovní licenci umožňuje bezpečné placení na internetu prostřednictvím karty případně bankovního převodu.

www.paypal.comSystém PayPal je možné využívat pro bezpečné placení zboží a služeb kartou na internetu. Od 17.6.2005 je dostupný i pro uživatele z ČR.


Službu PayPal může využít kterýkoliv majitel e-mailové adresy. Získáte tak možnost bezpečného placení kartou v mnoha obchodech, které platby přes PayPal podporují. Číslo platební karty bude znát pouze společnost PayPal a nemusíte se tedy obávat zneužití vaší platební karty nedůvěryhodným obchodníkem. Obchody, kde pomocí PayPal zaplatíte, vaše číslo platební karty znát nebudou. V následujících řádcích si popíšeme způsob vytvoření účtu, registraci platební karty a vysvětlíme si, jak pomocí PayPal zaplatit.


Registrace a založení účtu

Postup registrace a založení účtu je velmi jednoduchý a zabere vám pouze pár minut. Účet si založíte na serveru společnosti PayPal. Na úvodní stránce vybereme odkaz "Sign Up".


Na následující stránce vybereme zemi, kde žijeme "Czech Republic". Typ účtu "Personal Account" a pomocí tlačítka "Get Started" zadané údaje odešleme a přejdeme na další stránku.

PayPal - výběr typu účtu

Zobrazí se nám registrační formulář pro vyplnění osobních údajů. Telefon ("Phone number") zadáme bez mezinárodního volacího kódu. Dále vyplníme emailovou adresu a heslo "password" (min. 8 znaků). Pomocí tlačítka "Agree and Create Account" zadané údaje odsouhlasíme a odešleme.

PayPal - registrační formulář 1

Na další stránce nás Paypal informuje, že účet byl vytvořen a byl odeslán email pro potvrzení emailové adresy, kterou jste zadali při registraci. V tomto kroku lze přejít přímo na Váš nově vytvořený účet "Go to My Account" případně lze po kliknutí na "Learn How" získat informace jak převést peníze bankovním převodem na Váš Paypal účet. Nejpohodlnější však je propojit Paypal účet s platební kartou - tlačítko "Continue". Veškeré tyto kroky lze kdykoliv absolvovat a dokončit přímo z Vašeho Paypal účtu.

PayPal - registrační formulář 2

Potvrzení emailové adresy

Po odeslání registračního formuláře "Agree and Create Account" je na emailovou adresu, uvedenou při registraci, zaslán email s názvem "Welcome to PayPal". V tomto emailu naleznete odkaz pro dokončení aktivace PayPal účtu "Activate" a potvrzení vlastnictví registrované emailové adresy případně přejdeme na Váš Paypal účet a aktivaci provedeme "Confirm email address" pomocí "CONFIRMATION CODE", který je uveden v emailu.

PayPal - potvrzení email

Dále jsou požadovány dvě kontrolní otázky a odpověďi na ně. Vyberte si např. jméno vaší oblíbené restaurace ("What is your favorite restaurant?") a oblíbeného autora ("Who is your favorite author?").

PayPal - kontrolní otázky

Přidání karty k účtu

Po odeslání registračního formuláře je zobrazena možnost přidání platební karty k PayPal účtu (karty Visa, MasterCard, American Express). Karty musí mít povoleny transakce v prostředí internetu. Platební kartu lze přidat i kdykoliv později přímo z Vašeho Paypal účtu. Hlavní stránka "Link and confirm my debit or credit card" případně "Profile / Credit/Debit Cards".

PayPal - přidání karty k účtu

Po zadání typu karty, čísla karty, datumu expirace a verifikačního kódu z druhé strany karty (poslední tři číslice) odešleme tyto údaje pomocí tlačítka "Save and Continue". Následně máte u PayPal účtu registrovanou neověřenou platební kartu.


Pro ověření platnosti a pravosti vaší platební karty je vám z ní stržena částka 50 Kč, která je vám následně vrácena zpět na Váš účet.

PayPal - přidání a potvrzení karty k účtu

Ověření platební karty dokončíte, až když vám poštou (nebo jinak) přijde od banky výpis transakcí platební kartou. U většiny bank můžete zjistit stav blokace plateb přímo přes internetbanking "Blokace a nezaúčtované transakce". Naleznete zde i platbu u PayPal ve výši 50 Kč. U této transakce v jejím popisu také naleznete 4-místný kód, který slouží pro dokončení její registrace u PayPal. Přihlásíte se na svůj účet u PayPal a u této platební karty zadáte tento kód a tím její aktivaci u PayPal dokončíte. Od této chvíle máte svůj účet u PayPal ověřený a můžete ho bez omezení použít pro placení na internetu.

PayPal - potvrzení karty k účtu

Převod peněz na paypal účet pomocí bankovního převodu "Top up"

V případě, že nemáte možnost použití platební karty je možné dobití Vašeho PayPal účtu bankovním převodem. Převod finančních prostředků je možný pouze z Vašeho účtu - jméno vlastníka účtu musí být shodné s jménem vlastníka PayPal účtu! Do poznámky - zpráva pro příjemce uveďte Vaše ID "Your Transfer ID". Doporučujeme však použití platební karty - rychlejší a pohodlnější.

PayPal - převod peněz pomocí bankovního účtu

Platba na internetu přes PayPal

V obchodu, kde chcete platit, vyberete jako způsob platby PayPal. Po odeslání objednávky, jste požádáni o přihlášení se do PayPal a odsouhlasení příslušné platby. Tato platba je vám stržena z účtu u PayPal a pokud zůstatek nedostačuje na platbu, tak je provedeno inkaso z platební karty, kterou máte u PayPal zaregistrovanou. Tím je zajištěno, že v podstatě zaplatíte platební kartou, ale její číslo nemusíte poskytovat obchodníkovi nebo serveru, kde platíte.

Dále můžete zasílat peníze "Send Money" na jakýkoliv jiný PayPal účet nebo pouze na emailovou adresu. Za PayPal účet ani za platby se neplatí žádné poplatky. Poplatky platí pouze příjemci plateb. "To" - email, komu chcete zaslat peníze. "Amount" - částka převodu. "Goods" - platba za zboží. "Continue" - přejdete k dokončení platby.

PayPal - platba pomocí email adresy

V tomto kroku můžete změnit zasílací adresu "Shipping Address" na kterou bude Vaše objednávka zaslána. Zpráva pro příjemce "Email to recipient" - zde vyplňte čeho se Vaše platba týká.

PayPal - platba pomocí email adresy dokončení

odkazy - další stránky

Originální dárek, magnetické kuličky NeoCube | MagCube můžete zakoupit na extramagnet.com. Celosvětově přepravné zdarma, platba Paypal, cena od $10.83 USD / set 216ks nikel.

Mobilní telefony Xiaomi a příslušenství. Kompletní informace o produktech [ Mi4, Mi3, Mi2, Mi1, RedMi, RedMi Note ] značky Xiaomi.